| DjSony a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum pot sa aflu ce frecvente suporta placa de baza pentru RAM, vreau sa fac un upgrade la Ram dar nu stiu sigur ce frecvente suporta placa de baza.

Momentan am 1 gb DDR2 si vreau sa-mi iau 2 gb DDR2

Dau funda pentru un raspuns bun!

Răspuns Câştigător
| charleslouboutin a răspuns:

Nu iti merge pe frecventa mai mare. Mai bine iti iei pe frecventa mai mica, sa fi sigur ca iti merge si nu dai banii degeaba.

6 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Nu e nimeni ghicitor. Spune clar ce placa de baza ai... daca vrei un raspuns.

| DjSony explică (pentru charleslouboutin):

Am o placa de baza Asus cam veche, modelul este urmatorul: ASUS M2N-TVM (Socket AM2 ) si tin sa mentin ca momentat frecventa ram`ilor mei este 301.4... poate ajuta la ceva, eu vreau sa stiu ce frecvente suporta placa de baza happy

| DjSony explică (pentru charleslouboutin):

Am o placa de baza Asus cam veche, modelul este urmatorul: ASUS M2N-TVM (Socket AM2 )

| charleslouboutin a răspuns (pentru DjSony):

Da, deci iti poti pune maxim 2gb ram ddr2 la 667 mhz.

| DjSony explică (pentru charleslouboutin):

Multumesc pentru ajutor, o sa-ti dau funda dar vreau sa mai stiu ceva, daca pun 2 gb ram cu frecventa mai mare, imi ard ram-ii sau o sa functioneze doar la 667?

| DjSony explică (pentru charleslouboutin):

Ok, multumesc inca odata pentru ajutor. happy poate daca vrei sa-mi lasi id-u tau de mess sa mai vorbim...

| charleslouboutin a răspuns (pentru DjSony):

Nu iti merge pe frecventa mai mare. Mai bine iti iei pe frecventa mai mica, sa fi sigur ca iti merge si nu dai banii degeaba.