| alexcuamare123 a întrebat:

Salut TPU, vreau si eu o persoana care chiar se pricepe, vreau si eu sa imi faceti o configuratie de pc de gaming, cu bugetul de 2300 de lei, specificații: doresc ca pc-ul sa fie pe amd, sa contina si placa video in acest preț, piesele nu trebuie sa fie noi, daca se poate sa nu fie prebuild, pot fi pc-uri la mana a 2-a care sa fie facute pe piese de vechii proprietari, ca sa stiti acest pc este facut pentru jocuri mai slabe, exemplu: Minecraft, cs:go, five M, cluster truck si mirorrs edge

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

1273 RON
https://www.diabloscomputer.ro/......in-10-home

Eu as lua asa ceva (posibil sa gasesti si mai ieftine pe alte site-uri), si as adauga o placa video si un SSD de 256GB.

PLACA VIDEO RX550 4GB - 800 RON
https://www.pcgarage.ro/......4gb-gddr5/

SSD 256 GB - 210 RON
https://www.pcgarage.ro/ssd/gigabyte/256gb-sata-iii-25-inch/

TOTAL 2283

Va fi prebuild sistemul de mai sus, insa nu e din acela facut de CEL, cu componente de duzina ce le-au ramas nevandute prin depozit.
E facut de HP, pentru mediul business. O mica mare diferenta.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel ca și tine, nu prea te pricepi la gramatică. Oare îți găsești greșeala sau trebuie să îți fac eu observație?

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Unde este intrebarea? sincer nu o vad

| alexcuamare123 explică:

Esti sigur/a ca acest pc este ok pentru acele jocuri? deoarece pare ca nu esti prea esperimentat/a

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexcuamare123):

Dacă erai tu așa experimentat, îți configurai singur PC-ul și nu întrebai aici.

| alexcuamare123 explică (pentru anonim_4396):

Scuze, dar credeam ca aici este un loc unde lumea sa te ajute, nu sa te critice

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexcuamare123):

Observ că lumea te-a ajutat. Iar tu, în bătaie de joc, oferi un răspuns sec. Dacă totuși ești mai expert ca cei de mai sus, cum dai de înțeles prin răspunsul pe care l-ai oferit, atunci îți poți configura singur PC-ul.

Apropo, la 2300 lei nu se numește PC de gaming, ci doar tocană de cartofi. Un pc de gaming ajunge să coste și 70.000 lei. Numai unitatea poate costa 30.000 lei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://m.emag.ro/......DLW7Y2MBM/

Uite un exemplu. Îl poți cumpăra, dacă tot este la reducere...