| MirelCiobanu a întrebat:

vreau si eu sa aflu ceva despre niste memorii ram. Care sunt mai bune? O placuta HyperX Fury Black 8GB DDR4 2400Mhz Single Channel sau Patriot Viper Elite Red 8GB DDR4 2400Mhz Dual Channel? Care este mai buna pentru gaming cu un I3-8100 Coffe Lake si un GTX 1050 Ti?

Răspuns Câştigător
| EusebiuPWN a răspuns:

Se stie ca pe dual channel se castiga cateva fps-uri in jocuri, insa daca ai doar doua sloturi pe placa de baza, in viitor cand simti nevoie de 16 gb ram, o sa trebuiasca sa vinzi memoriile astea si sa cumper doua module de 8 gb, functionand tot in duan channel. Daca ai in plan sa pui 16 gb de ram mai tarziu, ar fi o idee sa iei un singur modul de 8 gb, iar mai apoi mai adaugi unul, functionand dual channel.

1 răspuns: