| anonim_4396 a întrebat:

Zilele astea trebuie sa imi iau un telefon, si nu stiu ce sa aleg dintre noul Samsung Galaxy Mini (white) sau Nokia C3-00. Astept pareri. Si as mai vrea ca fiecare care posteaza un raspuns la intrebarea mea, sa faca un TOP 3 >- cu cele mai bune firme de telefoane.
In cazul meu, pe locul 1 ar fi Nokia si Samsung (ambele mi se par super). pe locul2 Sony Ericsson. si pe locul 3 toate firmele precum LG, Sagem, Apple, (si alte panarame). Gusturile nu se discuta.

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Draga Andu/Alex. Eu zic sa schimbi primele doua pozitii din top intre ele. Nokia a ramas mult in urma deoarece foloseste tot sistemul de operare Symbian de la icrosoft care este... pe romaneste... o porcarie. Smartphone-urile de la Samsung vin cu niste de operare Android care este mult mai destept si mult mult mai stabil decat alte sisteme de operare. Ce pot sa-ti spun despre Galaxy Mini este ca e foarte destept si bun pentru un telefon care se vinde la acest pret. Merita toti banii. De fapt ar merita chiar mai multi, dar ne bucuram ca-l vand asa de ieftin. Ecranul tactil este de nota 10+ si restul avantajelor le vei descoperi pe parcurs. http://goo.gl/LgPwW
Succes;)

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa faci cu el. Daca vrei doar calitate, fara prea multe functii, alegi Nokia. Daca vrei jocuri-aplicatii-muzica si alte minuni de genul alegi Samsung-ul.

| OnutsaXD a răspuns:

Eu am Nokia c3 si sunt foarte multumita de el, dar cred ca Samsung galaxy mini este mai bun pentru ca are un procesor mult mai bun si sistem de operare android, pe cand Nokia are sistem de operare propriu( bazat pe interfata symbian s40). Dar conteaza daca iti place mai mult touch-ul sau qwerty.

| PinkDea a răspuns:

Eu mi-as lua in locul tau : Nokia C3-00
Top 3 (dupa cat tin baterile )
1.Nokia
2.Sony Eriscsson
3.Samsung
Top 3 dupa modele de telefon:
Sony Ericsson
Nokia
Samsung

| Piny a răspuns:

Alege Samsung Galaxy Mini, are sistem de operare Android v2.2(Froyo) si 600 MHz procesor. Galaxy intra la categoria de smartphone pe cand Nokia nu!

| catalinbossKING a răspuns:

IAL pe Samsung galaxi mini.