| Flo12312xa a întrebat:

Salut TPUm ce ziceti sa imi iau un Xbox one s sau un ps4? Eu as vrea sa joc fortnite si din cate am inteles pentru Xbox iti trebuie Xbox live sau nu?

Răspuns Câştigător
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Penyru jocurile online ambele console necesită un abonament dedicat. Și da, în cazul Xbox acesta se cheamă Xbox Live Gold. Vine și cu ceva avantaje, patru jocuri gratuite pe lună și prețuri speciale, reduse, pentru jocurile pe care dorești să le cumperi.