| IulianOvidiu a întrebat:

Salut tuturor! Acum cateva zile m-am uitat pe internat dupa o tableta si am gasit pe un important site de vanzari din Romania, un Serioux S101Tab si vreau sa stiu exact cat de eficienta este aceasta tableta si cam ce minusuri are big grin ca sa pot sti daca merita sau nu sa o cumpar.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca vrei o chinezarie ieftina, ia-o direct din China. Nu scrie pe ea Serioux/Allview sau mai stiu eu ce, are acelasi hardware si e de 2-3 ori mai ieftina.

| supermamici a răspuns:

Eu zic ca nu, intrucat Allview este peste serioux, iar display-ul mare nu este sustinut de procesor mai puternic, cum ar fi in cazul acestei tablete: http://timez.ro/......-pret-mic/ Intr-adevar Nexus este o tableta buna, insa totusi pretul este dublu: http://timez.ro/tableta-google-nexus-7/

| SpecialistIT a răspuns:

Daca omul a intrebat despre acest model de Serioux, inseamna ca bugetul sau este limitat si dupa pretul tabletei este undeva la 500 lei.
In acest buget, de departe cea mai buna tableta este aceasta: http://www.mediadot.ro/......android-41
Procesor Cortec A9 foarte rapid, 8GB stocare, din fabrica Android 4.1 si merg jocuri foarte-foarte bine. Dar, marele avantaj al tabletei este ecranul, cu culori vii si frumoase si o rezolutie extraordinara.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de tableta.

Bafta!

| raresm99 a răspuns:

Alta chinezarie rebranduita. Daca chiar vrei o tableta buna si ieftina ia Nexus 7

| Lrc_Teodor_1996 a răspuns:

Exact cum zice raresm99 ia Nexus 7 este o tablete foarte buna eu personal ti-o recomand pentru ca este si ieftina si da si performanta