| IulianOvidiu a întrebat:

Salut tuturor, am o problema cu bateria laptop-ului meu. Imi arata ca e incarcata full dar nu porneste laptopul, porneste doar daca il bag in priza, dar daca am doar bateria bagata nu porneste deloc si imi arata ca e incarcata 100%. Oare care sa fie problema? big grin

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

De incarcat e incarcata 100% dar nu mai are curent(A). Chiar daca tensiunea de lucru a laptopului e sa zicem de 12 V asta nu inseamna ca va functiuna cu un acumulator/baterie care nu mai retine curent(Amperi).Asa se intampla si la automobile: au 12V dar curent pentru a invarti electromortorul iok big grin
Deci alta baterie.

| IonutGaby a răspuns:

Schimba bateria.

| Mariussss14 a răspuns:

Salut e praf bateria ca cand stateai cu el in priza aveai si bateria si so supra incalzit poate una noua costa 200-400lei

cand stai cu el in priza scoate bateria!

| IulianOvidiu explică (pentru Mariussss14):

Pai stiam si eu treaba asta si mereu o scoteam, dar azi cand am vrut sa pun bateria la incarcat mi-a aratat ca e incarcata pentru ca beculetul de la baterie era stins si am ramas putin mirat cand am vazut ca s-a incarcat asa repede adica o ora si am vrut sa il pornesc si nu a mai pornit

| criiele a răspuns:

Poate s-a uzat si nu mai face contactul ca lumea

| RăducuBOX2014 a răspuns:

S-a stricat laptop-ul. Cred...

| anonim_4396 a răspuns (pentru RăducuBOX2014):

Mai precis bateria. Dar tu continuă.