| aiam a întrebat:

Salut tuturor!
Doresc să mă ajute cineva care se ocupă cu google adsense şi are practică.
Vreau sămi spuneţi cum să pun bani pe google adsense şi să înregistrezi saitul meu acolo.
Asta este cel mai principal lucru ce eu nu-l ştiu din acest domeniu

Răspuns Câştigător
| macgyver a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti faci un cont aici : adsense.google.com. Dupa ce iti faci contul, intri in el, construiesti cateva bannere de care vrei tu, pui codul in pagina site-ului tau unde vrei sa apara reclama si gata. Iei bani din click-uri. Daca vrei sa pui bani in cont, asta e alta treaba. Se face cu adwords.google.com, iti faci cont, te loghezi, pui cel putin 10 dolari sau euro (asa iti cer ei), faci publicitatea asa cum vrei tu, stabilesti un buget minin pe zi si apoi astepti ca administratorii sa iti aprobe publicitatea.

2 răspunsuri:
| Alyyynu a răspuns:

Adsensu meu sta cam asa:
"Plăţile dvs. sunt momentan blocate. Este nevoie să acţionaţi pentru a reactiva plăţile" laughing

AdSense: afisari pagina:88. 806 clicuri pe reclame: 239
Venituri totale estimate 9, 59 €

Mdea facusem rost de un domeniu. ro da nu stiu ce a patit rolling on the floor mi l-au inchis astia... pana mea, eram si eu in tinerete pasionat de web design, acum am alte prioritati tongue

Mi se pare ca poti scoate banii la 100 dolari sau 70 euro, nu stiu daca merge la 10...

Asa stai ca nu ti-am raspuns la intrebare.
Pai iti faci cont cum zice si macgyver, acolo iti vor cere sa verifici siteul sa vada daca este intr-adevar al tau.
Cum faci asta?, pai numa tu poti urca prin ftp diverse chestii, ori iti descari o pagina de la ei ori treci un cod de la google(ti-l da cand faci verificare site) in paginile tale. imediat ce e verificat intra in functiune.
Iti faci un banner ceva, ai pasii simplii de urmat.
iei codu html, il pui in pagina undeva; daca ai blog il pui intr-un widget dala, sau cand scrii postari, e un plugin de instalat si cum ai postarea treci ceva de genu:< --! adsense -- >(fara spatii) si iti baga banneru in comment, asta te descurci tu, sunt mai multe metode si la text...

Vezi in contul meu -> setarile contului ca poti alege ca metoda de plata prin Western Union si te duci de ridici banii imediat.

no cam atat in mare, daca ai stiut sa faci o pagina web te descurci.

| robytzu30 a răspuns:

Da eu nu stiu prea bine