| MichaelSikdope a întrebat:

Salut tuturor!
Mi-am reinstalat windows-ul de curand (win xp sp3 32bit) si am o problema. Cand incerc sa-mi conectez telefonul (HTC desire 500) imi apare o eroare care suna astfel :
Found new hardware wizard

Cannot install this hardware

There was a problem installing this hardware

HTC MTP Device

An error ocurred during the installation of device
The required section was no found in the INF"

Deci, asta e problema. Astept raspunsuri! Desigur, dau funda.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Simplu: e vremea pentru un upgrade(windows vista/7/8/8.1).
Windows xp nu suporta nativ transfer de fisiere prin mtp. Ar suporta, daca windows-ul ar fi actualizat... Dar cum mai toti stau cu windows piratat...

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Incearca solutia asta. E pentru un alt model dar, poate merge. Trebuie sa descaci acel fisier umdf.exe de la microsft, il instalezi, restar PC, conectezi telefonul si faci un update la driver asa cum iti arata:
http://forums.cnet.com/7726-21579_102-5391046.html

| MichaelSikdope explică (pentru horia2012):

Incercasem asta, dar la fel. Insa, multumesc de raspuns!

| horia2012 a răspuns (pentru MichaelSikdope):

Cu placere.

| AndreiSaigo a răspuns:

Trebuie sa iti reinstalezi routerul wireles iar apoi o sa se conecteze.