| Emylakes a întrebat:

Salut tututor. Am o mica problema. De ceva vreme mi-sa stricat DVD-ROM-ul si nu mai pot sa imi reinstalez Windowsul... Am mare nevoie sa il reinstalez, si vreau sa o fac prin intermediul unui Stick bootabil. Stick-ul l-am facut cu ajutorul programelului WinToFlash. Dupa ce am intrat in Bios pentru a schimba PC-ul sa booteze pe stick imi da o eroare cand intra in BOOT, anume : "Reboot and select a proper boot device or insert boot media in selected boot device and press any key". Ce pot sa fac ca sa nu mai primesc aceasta eroare? Va multumesc mult pentru timpul acordat, si sper sa pot sa rezolv aceasta problema cu ajutorul vostru!

4 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Ori nu ai facut stickul bootabil(ar fi bine sa verifici si pe alt pc) ori nu ai setat sa booteze de pe el.

| luky63 a răspuns:

Instaleaza fara CD sau stik. http://www.videotutorial.ro/? p=10116 Funda?

| shannygelu a răspuns:

Nu are posibilitatea biosul sa booteze de pe stick ia un dvd extern si instaleaza

| tr3ig a răspuns:

Posibil sa nu fie stiku bootabil. mai bine ia un cd-rom de la un prieten pentru o ora cat instalezi winu si gata. nu are rost sa te complici atat cu stikuri si alte chestii. posibil sa nu vrea sa iti booteze pentru ca ai si ceva virusi pe calc care iti blochiaza accesul la usb. ai grija sa nu iei vreun virus de boot ca te-ai ars ajungi cu el la service daca nu stii sa ii dai format.