| blaablaablaaa a întrebat:

Salut, un Software Developer pe aici?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa cunosti toate limbajele de programare nu ai sa reusesti niciodata, insa e bine sa ai cat de cat sub control un limbaj, ideal C/C++.

In general in facultate se face de la 0 programarea, insa o sa fie foarte greu sa tii pasul pentru ca restul de 90% dintre studenti vor avea deja bazele puse la punct.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica un programator? ce te intereseaza?

| blaablaablaaa explică (pentru suntserios):

As dori sa stiu daca odata ce ai dat la facultatea de informatica trebuie deja sa cunosti limbaje de programare.

| blaablaablaaa explică (pentru suntserios):

Ok, iar sa spunem ca voi invata acum bazele C++-ului, la facultate il voi aprofunda foarte bine. Dar dupa ce termin, ca ce ma pot angaja? Ca si programator? Si ce fac?

| suntserios a răspuns (pentru blaablaablaaa):

Programator este cea mai raspandita meserie in domeniul IT. Daca nu stii ce se face in programare de ce vrei sa faci asta?

Ce crezi ca face un programator decat sa scrie cod?

| blaablaablaaa explică (pentru suntserios):

Daca tu a fi programator intelegi sa scrii decat un cod e clar... oh go on

| suntserios a răspuns (pentru blaablaablaaa):

Sa cunosti toate limbajele de programare nu ai sa reusesti niciodata, insa e bine sa ai cat de cat sub control un limbaj, ideal C/C++.

In general in facultate se face de la 0 programarea, insa o sa fie foarte greu sa tii pasul pentru ca restul de 90% dintre studenti vor avea deja bazele puse la punct.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca detii deja detalii despre aceasta meserie d c mai întrebi? Eu ti am zis ce face in 80% din timp un programator si anume scrie cod cu tot ce implica