| biencutza_7855 a întrebat:

Unde credeti ca se duc fisierele sterse? Adica daca am apasat pe golire cos de reciclare aceste fisiere nu mai exista?

Răspuns Câştigător
| ELD a răspuns:

Pai probabil intr-un tomberon mai marerolling on the floor), glumeam sunt sterese, unde se duc asta laughingnumai fisierele poate sa ne spuna.asa cum au spus si ceilalti exista programul recuva happysi fisirele le poti recupera, in caz de ai sters ceva si aveai nevoie de el.

7 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Mai există, le poţi recupera cu recuva, sau cu alte programe de recuperare a fişierelor şterse. Programul ăţi va face o scanare a HDD-ului în căutarea rămăşiţelor de fişiere de prin clustere, şi ţi le va recupera, însă nu neapărat în proporţie de 100%.
O zi frumoasă!

| sinblade27 a răspuns:

Gresit exista. ai un disc magnetic si intodeuna la stergere atata timp cat nu suprapui informatie pe locul sters. ea va exista ...incearca un file scavanger si o sa le regasesti.

| Petronela a răspuns:

Buna! Nu mai exista doar daca folosesti programul recuva

| ELD a răspuns:

Multumesc pentru fundita:*

| florin752010 a răspuns:

Nu, nu mai exista. Dar exista un program "Recuva" care iti poate aduce aceste fisiere inapoi. http://www.piriform.com/recuva. este singurul de acest gen.

| LittleDrop a răspuns:

Buna!
daca ai sters si fisierele de la "recycle bin" nu le mai poti recupera, se distrughappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le poti sterge total cu un file shredder, definitiv, de pe hard, fara posibilitate de recuperare.