| apriores a întrebat:

Salut.
Urmaresc sa-mi iau un monitor FullHD (1920x1080) si am o nelamurire in privinta catorva lucruri.
Eu as merge pe 22 inch in schimbul unuia de 23 sau 24 fiindca pixelul e mai mic (0.248 mm) si, teoretic, imaginea mai clara (sharp).
Ma intereseaza in special claritatea imaginilor pentru prelucrari, nu neaparat in jocuri. Insa unii zic ca pe un Asus ML228H (de 22 inch), setat pe 1920x1080, display-ul nu reda imaginea complet full screen ci cu margini negre si doar pe 1600x1200 ar reda pe toata suprafata ecranului.
Are cineva monitor de 22 (1920x1080) care sa-mi poata oferi niste detalii concrete si cateva impresii?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| NemoNautilus a răspuns:

Ia-ti un Samsung de 22 inch full hd.Este cea mai tare firma de pe piata.Nu are nici o problema ci imaginile am testat la un prieten monitorul.Si ai grija ca Samsung mai pune si tepe pe piata asa ca documenteazate bine inainte sa-ti cumperi un monitor.Incearca sa citesti review uri si teste si performantele acelui monitor pe diferite site uri in afara de site ul producatorului pentru a fi sigur ca ai luat ceva de calitate.Monitoarele Samsung astea bune incep de pe 550 de lei. Funda?

1 răspuns:
| apriores explică:

Mersi de raspuns. Tot la un Samsung ma gandeam si eu.