| anonim_4396 a întrebat:

va rog luati intrebarea foarte serios!Am samsung wave 575,si ma gandeam ca am tot auzit ca pe unele telefoane se poate face GPS-ul sa mearga fara internet si sa arate cat mai exact strazile.Acest lucru am auzit ca se poate face,si pe nokia cs-03.Se poate face si pe samsung wave 575?Si daca aveti telefonul asta ziceti-mi daca va arata GPS-ul strazile cum trebuie.VA dau funda daca luati in serios winking

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Samsung S5750 Wave575 are in componenta hardware a-gps, dar ca orice telefon care se respecta, acea functie este departe de cea a unui navigator.

Oricum, pe bada os, din cate stiu nu poti insta iGO, dar in schimb am inteles ca merge route66, uite aici:
https://secure.66.com/samsung_wave/index.php?cid=UK&act=

| LauncherS a răspuns (pentru virusake):

Deci imi zici ca nu merge GPS-ul fara internet?

| virusake a răspuns (pentru LauncherS):

IGO si Route66 sunt softuri de navigatie. Adica iei programul si hartile, iar cu gps-ul integrat al telefonului poti folosi pe post de navigator.

Nu ai nevoie de net pentru asta. Eventual (nu stiu cum e bada asta) cauta daca ai ceva de genu prin setari. La unele stiu ca aveai optiuni de bifat cu modurile de localizare si ar trebui sa selectezi "prin gps integrat".

| LauncherS a răspuns (pentru virusake):

Am google maps.Merge bine,dar asta se poate folosi fara conexiune la internet? Adica sa le descarc de undva, si apoi sa le folosesc fara internet, se poate?