| AndreiRevecai a întrebat:

Salut, vara asta vreau sa imi cumpar un laptop pana in 2000 de lei, in general doar pentru jocuri. Nu am pretentii la cerinte, dar am sa va spun ce jocuri am de gand sa rulez pe el, ca sa imi recomandati specificatii: Overwatch, Paladins, Metin2, SA:MP, Mafia II, The Sims 4, League of Legends, CS:GO, GTA 5, in general jocuri mai vechi sau noi, de care pot face rost. Puteti daca vreti sa imi lasa-ti laptop-uri de pe eMAG sau de unde stiti voi.

7 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

In 2000 lei nu iti iei laptop de gamin. Daca vrei laptop de gaming sa te gandesti ca e in jur de 3500 lei.
Daca vrei laptop pentru scoala atunci da, gasesti ceva cu minim i3, cu 8GB ram si ssd de 128GB.

| AndreiRevecai explică (pentru Zaygon):

Pentru jocurile care vreau eu sa le loc, nu pot sa zic ca imi trebuie laptop de gaming, acum serios, CS:GO, The Sims 4, Paladins si mai toate de acolo, in afara de Overwatch si GTA 5 nu cred ca este nevoie de cine stie ce laptop.

| 012345678910bbb a răspuns:

Https://m.emag.ro/......DHKHX4BBM/
Mai trebuie sa pui 500 de lei in plus, este un laptop cumpărat de un prieten și îl recomanda.

| Zaygon a răspuns (pentru 012345678910bbb):

La laptopul asta daca vrei sa faci ceva mai mult decat browsing pe el ar trebui sa ii mai pui 4GB RAM(pentru ca 4 sunt putini pentru 2019) si eventual un ssd pentru ca hdd-urile sunt lente.

| AndreiRevecai explică:

Laptop-ul acesta as vrea sa il cumpar, niste opinii? https://www.emag.ro/......D1VKS4BBM/

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru AndreiRevecai):

Probabil sa nu-ti mearga nici unul din jocurile alea pe acel laptop. N-are placa video, ceea ce il face sa apeleze la ram pentru memorie video.

| CM7YRE a răspuns (pentru AndreiRevecai):

Daca reusesti sa iti urci bugetul la 3.000 asa ceva http://bit.ly/2IEHJWK e cel mai ok ieftin si "Bun". La fel, daca ai buget de 3.000 http://bit.ly/2Lea1ZF asa ceva si serios, pe bune reducere, nu cum vezi "in filme", de la 4400 la aproximat 3.000 cu codul HPGAMING1831 e o alegere buna (cauta pe price.ro si compari.ro, laptopul sub 4200-4400 nu-l gasesti; placa video, treaca mearga, dar combinatia de 8750h cu 144hz, pentru gaming, la banii aia, "mai niciodata"). Promotia mai dureaza 1 saptamana, sau pana se duce stocul. Daca poti macar sa urci la 2500 asa ceva e ok http://bit.ly/2Ld3s9C E bun ce-ai selectat tu, duce, mai ales la detalii mai mici, dar e ok sa ai o dedicata pe el. In banii aceia te duci pe ryzen 2200-2400 si 1050ti, o unitate de gaming buna. Cand ai banii, si vrei sa-l iei, da-mi mesaj si te ajut cu o selectie personalizata.