| BigLike a întrebat:

Salut voi stiti ceva despre legile din Anglia care intra in vigoare din 15 iulie? Cineva mi-a spus ca incepand cu 15 iulie va intra in vigoare o nuoa lege prin care toti cei care nu sunt di U.K (romani, spanioli, etc) care se afla in U.K dupa data de 15 martie nu vor avea dreptul la sedere adica i trimit acasa. Voi stiti ceva despre asta? Va rog cine este la curent si poate sa imi explice mai bine i dau funda. Eu sunt in Anglia/manchester din 30 martie pe mine ma afecteaza? Am NiNO si bill-uri (facturi pe numele meu) si nu am nici un beneficiu din partea statului (gen ajutor social) am 18 ani. multumesc frumos rog seriozitate! P.S scuze categoria

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se da nicio lege asa brusc. Din cauza brexitului e posibil ca romanii sa aiba probleme in uk, dar asta depinde de cum se vir finaliza negocierile. si asta peste 1_2 ani nu peste 1 luna