| iustinprogramatoru12 a întrebat:

Vreau ca la Windows 7 Ultimate pe 32 de biți să îmi instalez un senzor de locație. Dacă ma ajutați să îmi instalez un senzor de locație, vă dau o fundiță!

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai un GPS extern (senzor de locatie se refera la GPS) sa-l instalezi (de obicei vine cu un CD de instalare) si dupa sa-l activezi http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/enable-or-disable-a-sensor
senzorii de locatie se folosesc la programe de navigare prin GPS, de exemplu iGo pentru PC sau google earth dar si pentru firme ca de exemplu cele de transporturi pentru a vedea unde se afla un tir.

| iustinprogramatoru12 explică (pentru al3xander):

Nu se poate fără DVD? Sau să îl pot instala din calculator?

| al3xander a răspuns:

Da desigur ca poti si fara CD/DVD atata timp cat ai driver-ul ca fisier in calculator. cauta mai multe detalii pe site-ul oficial de la GPS.

| iustinprogramatoru12 explică:

Și cum să le instalez? ZI cât mai multe detalii! Dacă nu vezi mesajul vezi că am mai pus o întrebare! Dacă ma ajuți îți dau fundiță!

| al3xander a răspuns (pentru iustinprogramatoru12):

Ce GPS extern ai (marca/model)?