| membrucac a întrebat:

Cum pot reinstala Windows-ul, am Windows 7 ultimate 32 de biti si vreau sa instalez Windows 7 ultimate 64 biti?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cumperi versiune de 64 biti si o instalezi la fel cum ai instalato si pe cea de 32

| membrucac explică (pentru suntserios):

Si cum pot face asta adica cand dau pe setup.exe de la windows 64 biti zice ca am nevoie de windows 64 biti si eu am 32 biti

| suntserios a răspuns (pentru membrucac):

Incepi prin a invatat cum se instaleaza un windows cu dvd/stick bootabil sau chemi pe cineva care stie sa instaleze un windows

| cristimihailov a răspuns:

Intai de toate ti-ai pune intrebarea de ce naiba vrei windows 7... cand 10 este viitorul.

Windows 7 nu mai este intretinut si foarte curand va fi un mic history.

Sarind peste raspunsul tau care o sa fie ceva de genul ca imi place, sau in zona, m-as intreba de ce naiba vreau utimate?

Windows ultimate este pentru enterprise, firme mari, retele mari. Si ca urmare cere si resurse mult mai mari. Adica merge mai greu.

La ce ti-o trebui sa ai active directory, diverse servere si utilitare de discovery pe retea, policy groupuri si tot asa... cand in casa daca o sa ai un singur calculator e mult.

Sarind si peste aceasta intrebare, eu as boota de pe dvd-ul, usb-ul sau ce este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarci un Windows 7(64). Apoi va trebui sa faci DVD boot-abil sau stick boot-abil.Depinde ce ai la indemana, un dvd sau un stick de cel putin 8 giga.
Uite cum poti face un dvd sau stick boot-abil:
http://inbuzunar.net/2016/10/02/cum-facem-un-cddvd-boot-abil-cu-windows/

Iar pentru stick boot-abil trebuie sa descarci programul Rufus.

http://inbuzunar.net/......windows-7/