| EduardSeful200 a întrebat:

Salut.
Vreau sa curat pasta termoconductoare si as vrea sa va intreb daca pot folosi spirt.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alcool izopropilic. Se evapora repede si nu lasa impuritati. Il gasesti la magzinele Dedeman si alte magazine asemantoare. Nu este scump si te fereste de distrugeri. Atentie! Pasta conductoare trebuie pusa intr-un strat subtire, foarte subtire, dar nu atat de subtire incat sa se vada metalul procesorului.

| Brizbriz a răspuns:

Sa ti se odihneasca procesorul in pace... AMIN

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Pasta termoconductoare sa zicem de pe processoare si de pe radiatorul lui se curata cel mai bine cu servetele umede modelul este servetele umede cu alcool - sa scrie ca acele servete umede contin alcool pe acel pachet din plastic - steregerea este foarte buna.