| EuCelCeSunt a întrebat:

Salut,vreau sa imi achizitionez in PC, si nu stiu sigur daca fac o alegere corect.Am "in vizor" un PC destul de performant(dupa parerea mea),dar vreau sa stiu daca poate fi folosit pentru gaming,ma refer daca poate rula decent jocuri next-gen ca: Far Cry 3, CS:GO,Need for Speed Rivals/Hot Pursuit/Most Wanted 2015... Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| FearIsALiar a răspuns:

Da-mi pm pe privat si-ti fac eu pc de bugetul tau pe gaming.Sau daca crezi ca te pricepi ia-l pe componente.NU LUA SISTEM DIRECT, IESI IN PIERDERE.Iti dau add.
Ps:Far cry 3 nu e next-gen.

| EuCelCeSunt explică (pentru FearIsALiar):

Nu pot sa iti trimit pm pentru ca sunt junior sau nu stiu cum mi-a zis sitemul. Bugetul meu este de 1200 lei maxim.(P.S.: Multumesc pentru ajutor)

| FearIsALiar a răspuns (pentru EuCelCeSunt):

Cu 1200 de lei nu poti avea cel mai bun pc, iti fac unul dar mai bine ai strange.

| FearIsALiar a răspuns (pentru EuCelCeSunt):

Ti-am scos la 1450 de lei fara sursa si hdd.Te uiti tu la ele pe PC Garage.
Memorie HyperX Fury Black 8GB DDR3 1866 MHz CL10
Procesor AMD FX-6300 3.5GHz box
Placa video GIGABYTE GeForce GT 630 2GB DDR3 128-bit
Placa de baza GIGABYTE GA-H61M-DS2.
Succes.

| EuCelCeSunt explică:

O alegere corecta*.Ma scuzati.

| ValentinJust a răspuns:

Un pc bun ar fi cu i3; i5 - o placa video cat mai performanta si mai nou iti recomand Nvidia (pentru jocuri) de 1 gb sau 2 gb si 4 sau 8 gb rami.Pe un astfel de pc ar trebui sa-ti mearga orice joc. P.S cauta la Altex sau Emag