| wrestelmania a întrebat:

Salut, vreau sa imi bag windows 7 pe 64 de biti, dar cand dau sa il instalez imi zice sa aleg partita, totul normal, si apoi zice ca nu am memoria necesara, eu avand aproape 1 tb in partitia unde vrea sa-l instalez, niste sugestii? Multumesc mult.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Sterge partitia, si toate partitiile, si da-i din nou. Posibil te referi la faptul ca spune "cannot install to this disk" sau ceva de genul referindu-se la MBR/GPT. Daca tu ai MBR fa-ti-l mbr, si invers.

| Lioana a răspuns:

Poate ca prin memorie se refera la "memoria RAM" nu la spatiul de pe disk. Windows 7 pe 64 biti necesita o memorie RAM de minim 2 GB.

| cfrtobias a răspuns:

Ai incercat sa instalezi iar? oricum e ciudat

| iDarkness a răspuns:

Sterge toate partitiile si refale, apoi instaleaza windows-ul in partitia noua.