| skillaT a întrebat:

Cum reusesc sa sterg partitia (C) unde este windowsul? Partitia D o pot sterge si creea alta dar cand dau sa sterg partita C imi zice sa nu se poate. ce pot face sa o sterg? Vreau sa va spun ca imi instalez ws mereu in C fara sa sterg partita ( pentru ca nu se poate ) si nu mi se sterge nimica din C. raman aceleasi prg.virusi etc.

5 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Uite aici cum se instaleaza Windows 7, de asemenea cum se sterge partitia C: http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html

| Dannyjj a răspuns:

Prin formatare cand reinstalezi windowsul.
Pai nu ti se sterge pentru ca tu NU il instalezi din bios, prin restart, tu il instalezi direct din My computer-E:cd drive-Install windows, ceea ce e gresit daca vrei sa formatezi Partitiile.

| darkstar a răspuns:

Reinstaleaza-ti windowsul complet, nu doar D-ul
si C-ul!

| alecs94 a răspuns:

Pai cum sa o stergi daca pe ea e Windowsul? laughing Se poate doar prin formatare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In momentul in care ajungi sa iti instalezi Windows-ul te va intreba daca doresti sa formatezi sau nu partitia pe care vrei sa instalezi (il instalezi in sistemul Boot from CD, nu dbl click pe setup. exe).