| Radulescu_Iustinian_1995 a întrebat:

Salut vreau sa imi cumpar un calculator la 1.500 lei fara monitor, sa fie cam de gaming ce imi puteti sugera sa imi faceti o lista cu componentele! Daca nu imi faceti o lista va rog sa imi spuneti daca cand cumperi carcasa la desktop iti da si aia in care pui CD?

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Asta-i minimul daca vrei sa te joci, in plus va trebui sa mai bagi 4gb ram pe viitor
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2109886/

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La pretul ala poate un PC second hand sa gasesti de gaming. Unul nou, nici gand! Uita-te pe aici: http://www.expertcompany.ro/......bished-257
Macar sunt cu garantie dar tot mai trebuie sa pui bani de o placa video.
Carcasa cand se cumpara are o gaura in care pui o unitate optica (DVD sau CD care poate fi RW = care si scrie, combo= care scrie Cd dar nu scrie DVD si player= care doar citeste) ce trebuie s-o cumperi dar este sub 100 lei. In unitatea optica bagi DVD-ul sau CD-ul (adica discul).

| Radulescu_Iustinian_1995 explică (pentru Salontanul):

Multumesc de raspuns. Apreciez.

| Salontanul a răspuns (pentru Radulescu_Iustinian_1995):

Multumesc si eu! Sa fii sanatos!

| IseeVoices a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/filtre/pret-1100-pana-la-2700
Doar cele cu gaming green sunt sisteme de gaming pe acelea cu home poti sa le ignori.