| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un pc.Momentam am laptop, deci.nu am nimic. Dispun de 1000-1200 lei pentru unitate, cu monitorul, tastatura si mouse ma descurc eu.Nu imi doresc mare lucru decat sa mearga bine Counter-Strike, Lineage 2, GTA IV/San Andreas si PES/Fifa.
Ceva recomandari?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce ai scris tu acolo adica cele mai pretentioase jocuri iti trebuie procesor de 3 GHz! Sub 3 ghz se incalzeste prea tare si te da afara din joc! Din 1. 200 ron daca scazi monitorul si tastatura iti mai raman 700 ron! Nu cunosc unitate la 700 ron care sa-ti tina jocurile acelea. Ai doua solutii: una a-r fi sa mai strangi bani si a-2-a a-r fi sa cumperi in rate! (nota:la cum evolueaza jocurile in grafica si viteza la anul nu mai poti face nimic cu un pc de 1200 ron) Succes in alegerea ta!

| matrixismyname a răspuns:

Amd athlon x2 250 3ghz, 2gb ram, 320 hdd, ati4670 video.

Cam asta am eu si merge brici tot ce-ai zis tu. (rezolutie 1280x1024)

| haiZI a răspuns:

Achizitioneaza un laptop in rate ca e mai avatajos si i-l iei cu tine oriunde mergi.
Eu am ASUS 4GB memory. 250GB, 15, 6HD/LED, procesor Athlon 2, 3 si merge orice joc, nu se incalzeste si faci orice pe el. 500 euro fara windows.

| retry a răspuns:

Iti recomand sa iti faci unu din piese in niciun caz sa NU iti cumperi din magazin.

Pt ce vrei tu sa te joci ai nevoie de :
o placa video 8400gs
2 GB de rami DDR2 800Mhz
un procesor Athlon 64 X2 AM2 4200+ core duo
o placa de baza compatibila
un HDD de 160GB
dvd writer
flopy
o sura de 450w

Toate astea te duc undeva la 7-8 milioane (http://www.okazii.ro/catalog?user_list=retrry&sort=timp_ramas_desc)