| Cronos126 a întrebat:

Salut, vreau sa imi downloadez ceva pe pc. Daca eu vreau sa revin inainte sa downloadez cum pot face? Pot sa fac alt user si sa downloadez cand sunt pe userul diferit si cand vreau sa revin inainte de a downloada fisierele revin la userul meu initial?

DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2018 exista multitasking.
Poti lasa sa descarce pe fundal si tu sa-ti faci ce vrei.

| Cronos126 explică (pentru anonim_4396):

Ba eu nu ma refeream la asta ma. Eu ma refeream daca pot sa descarc niste fisiere si apoi sa revin inainte sa le fi descarcat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Cronos126):

Aaa poti face masina virtuala si exista smecheria numita Snapshots.
Iar daca ai Linux, de asemenea poti face discurile sa suporte snapshots, din Setup, creezi un snapshot si dupa acesta se stocheaza doar modificarile de dupa el, ceea ce inseamna ca daca le stergi, revine la cum era cand l-ai facut.

| dannyel86 a răspuns:

Poti descarca ceea ce doresti in partitia cu sistemul de operare (de obicei, C). Dar, inainte de asta, creezi un punct de recuperare cu System Restore, pe care il folosesti pentru a reveni la situatia anterioara descarcarii. Acest System Restore iti da posibilitatea sa revii la o data anterioara modificarilor survenite pe partitie, pentru a proteja sistemul de eventuale erori, virusari, incompatibilitati cu programele pe care le instalam.
Cauta pe internet cum se foloseste System Restore in functie de Windows-ul pe care il ai in sistem.

Exemplu:
Ora 09:10 - se creeaza punctul de recuperare
Ora 09:12 - descarci ce te intereseaza si il folosesti cat vrei
Apoi activezi punctul de recuperare de la ora 09:10, iar sistemul va reveni la setarile de la acel moment.