| eumic a întrebat:

Vreau sa imi iau un cooler extern pentru laptop. Sunt o multime pe net dar problema e ca in loc sa sufle aer, ele trag aer si nu ajuta cu nimic la racire. Stie cineva un Cooler de asta care sa sufle aer?

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Coolerul de la procesor sau de la sursa de alimentare sufla aer?
sunt facute asa pentru a ventila caldura de pe piese.

| BrD a răspuns:

Poate ca asa trebuie sa fie. Daca era sa nu fie folositoare, nu se mai vindeau.

| eumic explică:

Nu ati inteles. Abh, eu vreau un coller extern care sa fie tip masuta, sa il pun sub laptop sa imi sufle aer in fundu lui. Sunt unele care sufla aer, si alea sunt bune. Iar alea care trag aer nu folosesc la nimic. Brd, se vand pentru ca lumea nu stie. Nu scrie nicaieri la inf tehnice daca sufla sau trage aer, si de asta lumea cumpara. Alea care trag nu ajuta cu nimic la racire.