| Villy09 a întrebat:

Salut.Vreau sa imi iau un smartphone. La preturile de acum, as vrea pana in 1400 de lei,avand in vedere ca de black friday preturile vor scadea mult. M-am gandit sa imi iau un LG g2, acum cel mai ieftin la 1245 de lei,deci s-ar putea sa se mai ieftineasca peste o saptamana, dar acela e cu 16gb memorie si fara posibilitate de adaugare de card, si ma gandesc sa nu se umple usor memoria daca bag cateva jocuri sau aplicatii ( fifa 15 de exemplu ). Apoi m-am gandit sa iau un Nexus 5, dar nu imi place ca are camera doar de 8 mp ceea ce la g2 imi placea ca era de 13, iar nici acesta nu are slot de card.Ce telefon imi recomandati sa cumpar pe 21, cand vor scadea preturile? Vreau sa fie de cel putin 5" diagonala, 2gb ram, procesor bun si 13 mp camera principala optional,pot fi si mai bune, dar sa nu depasesc prea mult bariera pretului. Multumesc!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LG G3, este cea mai buna varianta:
http://bit.ly/1ukjcsA
De Black Friday o sa te incadrezi in buget.
Specificatiile tehnice:
http://www.gsmarena.com/lg_g3-6294.php

| Villy09 explică (pentru anonim_4396):

Ce mi-ai pus tu, e LG G3, varianta cu 1gb ram, 8 mp camera, deci nu. Cel normal e foarte scump si nu stiu cat s-ar putea ieftini de black friday

| anonim_4396 a răspuns (pentru Villy09):

Scuze, nu am bagat de seama ca este varianta mai slaba. Huawei Ascend P7 iti indeplineste toate cerintele:
http://bit.ly/1upklPM
E un best buy telefonul, si propabil ca il vei gasi sub 1400 lei de Black Friday.

| Villy09 explică (pentru anonim_4396):

Da,are specifcatii foarte bune, dar ma enerveaza chinezariile si All View-urile. Modifica prea mult androidul si nu prea imi place. Cred ca daca nu gasesc altceva, aleg dintre LG G2 si S4 la oferta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Villy09):

Huawei nu este chinezarie! O fi fabricat in China dar asta nu inseamna ca are componente de proasta calitate. Si Iphone sau Samsung sunt fabricate in China pentru ca mana de lucru este mai ieftina, apoi telefoanele sunt asamblate in Europa. Daca te uiti pe cutia unui LG sau Samsung, o sa vezi ca scrie ''made in China''. In schimb Allview este o chinezarie rebranduita in tara noastra. Daca cauti pe net, o sa vezi ca aceleasi Allview-uri le gasesti in China sub un alt nume.

| Villy09 explică (pentru anonim_4396):

Ok,am gresit prin termenul chinezarie, dar chiar nu vreau sa fie modifcat atata de multe androidul.

| Tariceanu a răspuns:

Sigur o sa ajunga la 1100 de Black friday aici http://bit.ly/117nkQz

| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

Samsung Galaxy S4