| marioS10maryus a întrebat:

Salut vreau sa imi pun pe laptop windows 7 (am xp) si nu ma prea pricep cu driverele ..eu acum le am instalte pe laptop si ma intrebam daca nu pot sa le pun pe un cd si dupa ce instlez win.7 doar sa pun CD in laptop si sa le copiez..in folderul unde ar trebui instalate...(si nca ceva unde se instaleaza driverel ) am un laptop Dell latitude d630 DAU FUNDA! cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| AlexAttac a răspuns:

Nu este necesar sa le bagi pe sd.De obicei windows 7 baga singur driverele in timpul instalarii. Daca nu scrie pe google Dell latitude d630 driver for windows 7. |si dupa le instalezi singur.Bafta

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Driverele se instaleaza in folderul Windows. Oricum nu te intereseaza ca ele se duc singure unde trebuie. Nu gasesc nicaieri pe net ce placa de retea ai. Downloadeaza programelul asta: http://www.hwinfo.com/
Vezi ce placa de retea ai si cauta pe net driverul pentru ea. Dupa ce il ai scrie-l pe un CD. Dupa aceea poti sa instalezi Windows 7, linistit.
Dupa instalare, bagi driverele pentru placa de retea si intrii pe net, aici: http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi si dai iarsi "Start teh detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi tot ce trebuie sa instalezi ulterior.

| nutepriveste21 a răspuns:

Driverele(cele mai multe) de pe xp nu merg pe w7. Windows 7 are si un,, bagaj" destul de mare de drivere asa ca daca laptop-ul tau nu e prea nou e posibil ca dupa instalare sa nu ai nevoie de nimic. Daca va lipsi ceva se gaseste pe net.

| MysteryMen a răspuns:

Nu poti sa le pui pe cd direct instalate... poti doar daca ai instalarea lor si sa le instalezi dupa sincer nu am incercat dar nu cred ca o sa mearga deoarece windowsul nu o sa le cunoasca poti sa incerci...ele se instaleaza in partitia cu windowsul in Program Files

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt deja instalate nu le mai poti pune nici pe cd, nici pe stick, si degeaba le copiezi pe cd, ca deja sunt instalate.tu ai nevoie de kit-urile acelor drivere, adica driverele neinstalate. driverele le poti gasi si pe net.de obicei, cand instalezi windows 7 sunetul iti va merge, daca nu merge, descarci de pe net driverul pentru placa ta de sunet.iar pentru placa video la fel.am instalat win 7 pe multe laptopuri si niciodata nu a fost nevoie sa instalez driver de sunet sau pentru placa video.mai mult ca sigur iti va merge si sunetul si grafica.fii fara griji. daca chiar o sa ai nevoie de drivere le vei gasi pe net pe pagina producatorului.

| IulianP a răspuns:

Nu poti face acest lucru pentru ca driverele pentru Win 7 sunt diferite de cele pentru Xp.
Pe Win 7 unele drivere se vor instala automat.