| Sorinlelele a întrebat:

Vreau sa imi reinstalezi windows-ul (windous 10) si am primit un cd cu drivere si l-am zgariat. Daca ma puteti ajuta si pe mine cu driverele? https://imgur.com/a/PYHGN

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu ai nevoie de driveri pentru nimic, dacă ai un calculator de generație actuală(2015-2017) sau unul de generație nouă (2018) că Microsoft Windows 10 are deja driverii pentru calculatorul tău. Driverii pentru placa video, audio, etc o să-i primești prin Automatic Updates.
Nu mai confundați Microsoft Windows 10 cu Microsoft Windows Xp! La Xp trebuiau driveri că fiind un sistem de operare fabricat cu 10 ani în urmă, suportul hardware era vechi și incompatibil cu calculatoare noi sau actuale! Acum nu mai trebuie driveri că Windows-ul le are deja.

| anonimg a răspuns:

Datele pe care ni le-ai dat tu sunt bune (windows pe 64 biti), dar nu ne sunt suficiente.
Instaleaza programul Speccy de aici: http://web.piriform.com/speccy/download/standard
Acest program va arata modelul placii de baza, si al altor componente. Eu nu mai am timp sa te ajut mai mult.
Instaleaza programul acela si pui aici imaginea respectiva. Poate cineva te va ajuta.

| Sn4k3 a răspuns:

Descarca 3DP Chip

| alexboss2020 a răspuns:

Singurul driver pe care trebuie sa il instalezi este cel de la placa video sau de la grafica integrata, te duci pe site-ul celor de la AMD si il instalezi!

| andrefrancais a răspuns:

Microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10
si driverele ti se instaleaza automat