| LilTunechi a întrebat:

vreau sa intreb daca pe un laptop windows 7 ultimate se instaleaza la fel
Ideea-i ca pentru a-mi instala acelasi windowss pe pc nu ama vut nevoie de a-i da restart deci banuiesc ca la fel ar fi si la laptop
Adica eu doar am dat F12 pentru bios si start nu am avut nevoie de restart sau altceva ca la windowsurile vechi deci WINDOWS 7 ULTIMATE SE INSTALEAZA LA FEL PE LAPTOP PRECUM PE CALCULATOR(windowsul deja functional este tot windows 7 pe laptop)?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Da.Procedeul este identic.Dar nu înțeleg de ce Windows 7 ultimate, pe când poți folosii o versiune care este standard nu făcuta cu picioarele de Microsoft(oricum așa e Windows-ul dar măcar versiunile normale nu sunt chiar așa), cum ar fi Home premium daca ești user casnic, Profesional daca ești profesionist sau Enterprise dacă deții un Wirkstation/o firmă de IT.Succes

1 răspuns:
| Dennisz a răspuns:

DA! La fel ca pe PC.
Pui cd/dvd in unitatea optica>restart>enter(pentru a boota)> si de aici incepe instalarea.