| eKo4eVeR a întrebat:

Salut, vreau sa`mi achizitionez o placa video, si ma gandeam la niste sfaturi...pana acum am 2.5Gb RAM, procesor 5000+ Dual core de 2.60 Ghz, si placa video Nvidia Gefforce 7100 GS de 128 mb, vreau sa imi iau ceva bun, niste sfaturi?thinking

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

GDDR3 sau GDDR5 nu conteaza.Placa video pe care o ai este pe slot PCI Express.Trebuie sa alegi o placa video tot pe PCI Express.Vezi si tu pe aici :
http://www.emag.ro/placi_video/stoc/pret,intre-200-si-500/sort-priceasc

5 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Depinde de ce buget dispui.

| eKo4eVeR explică (pentru taken):

200-250 lei happy poate mai bine

| eKo4eVeR explică:

P.s. vreau sa stiu daca mi-ar merge o placa video DDR3 thinking

| eKo4eVeR explică (pentru taken):

Asta voiam sa aflu, multumesc!

| taken a răspuns (pentru eKo4eVeR):

GDDR3 sau GDDR5 nu conteaza.Placa video pe care o ai este pe slot PCI Express.Trebuie sa alegi o placa video tot pe PCI Express.Vezi si tu pe aici :
http://www.emag.ro/placi_video/stoc/pret,intre-200-si-500/sort-priceasc

| EricBurnst a răspuns:

Pai dac vrei pur si simplu sa o adaugi la placa mama trebuie sa vezi daca o suporta pe frecventa DDR3, cred ca artrebui sa ridici capacitatea RAM la 4gb, atunci vei puteas pui video de 1gb liber, si iarasi vezi dac e compatibil cu placa mama, sper ca tiam ajutat!