| floryn05 a întrebat:

vreau sa-mi fac o alta adresa de fb si pe cea lalta so sterg as vrea sa stiu daca imi pot pastra prieteni de pe adresa cealalta?

5 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

N-ai cum... Singura soluţie e să intri la setările contului şi să-ţi schimbi numele, dacă vrei altă adresă cu aceiaşi prieteni înseamnă că doar despre asta e vorba.
În dreapta de tot, după numele tău, "Acasă" şi un lacăt, există o rotiţă. Apeşi acolo, apoi mergi la "Setările Contului", apoi la prima secţiune, în dreptul numelui tău, ai "Editează". Apeşi acolo, schimbi numele şi prenumele, apoi setezi cum să afişeze (de ex dacă alegi Dan Marian, acolo setezi să apară Dan Marian sau Marian Dan) apoi bagi parola pentru confirmare, iar la urmă nu uita să dai "Salvează modificările". Gata! La toţi prietenii tăi le va apărea noul nume. Baftă!

| floryn05 explică (pentru angel74dm):

Am incercat sa-mi schimb doar numele dar nu mai pot am mai schimbat numele pana acum de vreo 4 ori si cand incerc nu mai imi da voi sal schimb pot sal schimb alt fel?

| angel74dm a răspuns (pentru floryn05):

Aha... Păi aia n-ai specificat. Cunosc acest aspect, s-a mai întâmplat de nenumărate ori, chiar şi mie... Da, mai poţi, dar doar peste 14 sau 30 de zile, depinde de câte ori ai încercat. Peste 14 zile încearcă, dacă nu merge, atunci peste 30, mai exact a 31-a zi.

| Viorel_Andrei_1980 a răspuns:

Nu poti am incercat si eu si mi-am pierdut toti prieteni

| Etto_Samuel_1998 a răspuns:

NU se poate doar ca sa cerii la toti iarasi cerere de prietenie. Funda