| Sabin_Jordan_1998 a întrebat:

Vreau sa-mi pun Windows 7 Ultimate si nu stiu daca va rula bine pe urmatoarele configuratii: Ram : 2.5 Gb, Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.4 Ghz Uni-core, Placa video: 128 mb integrata. Imi va merge league of legends pe configuratii minime?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

O sa mearga si nu prea lol. Windows 7 o sa ruleze. Sa nu te astepti la minuni deoarece pc-ul are ceva ani totusi... la windows musai versiunea x86(32 bit)

| Sabin_Jordan_1998 explică (pentru sltlp):

Pai da, versiunea x86(32 bit) dar ma intereseaza daca ar merge LoL-ul.

| Sabin_Jordan_1998 explică (pentru sltlp):

Ca pe 8 aprilie Microsoft nu va mai oferi update-uri de securitate pentru XP si vreau sa-l schimb cu Windows 7, si daca-l schimb as dori sa mai joc LoL in continuare.

| sltlp a răspuns (pentru Sabin_Jordan_1998):

Nu pot garanta. Pc-ul e vechi si integrata aia e foarte slaba. Macar incearca, ca oricum windows original nu ai...

| Deyu0713 a răspuns:

Eu am Pentium(R) 4 CPU 3.2 GHz, Ram 1.5GB si placa video integrata de 256 MB. Dar sincer nu am testat LOL sa vad cum imi merge. Placa ta video e cam slaba si e posibil sa ai putin lag din cauza ei, iar despre procesor, atata timp cat lucreaza bine nu cred ca vei avea problemewinking

| iteodora55 a răspuns:

Cum pot sparge conturi pe fb si sa pun intrebari?

| iteodora55 a răspuns:

Vrei sa ai cu s t i a a?

| Vasharal a răspuns:

Salut Sabin,

Te sfatuiesc sa verifici prin a folosii acest program: http://www.systemrequirementslab.com/......nds/10933/

Pentru a rula pe minim cu tot cu Windows 7 ai nevoie de urmatoarele configuratii:

CPU Speed: 2 GHz processor
RAM:1 GB RAM (Windows Vista and 7 users will want 2 GB of RAM or more)
OS:Windows XP SP2, Windows Vista SP1, or Windows 7
Video Card: DirectX 9.0 capable video card support Shader 2.0
Free Disk Space: 8 GB

Window's 7 are nevoie de:
Procesor de 1 gigahertz (GHz) pe 32 de biți (x86) sau pe 64 de biți (x64)*

1 gigabyte (GB) de RAM (pentru 32 de biți) sau 2 GB de RAM (pentru 64 de biți)

16 GB de spațiu disponibil pe hard disk (pentru 32 de biți) sau 20 GB (pentru 64 de biți)
Dispozitiv cu placă video DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent