| Kevinn2000 a întrebat:

Vreau să-mi spună și mie cineva dacă ar merge acest cablu:

https://m.emag.ro/......DZ7SQBBBM/

este compatibil la un monitor care se numește " LG FLATRON L1717S - SN "
Nu știu dacă se potrivește, am căutat cablu pentru acest tip de monitor, dar n-am găsit, aș vrea să știu dacă este compatibil cu acest cablu.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal ca este compatibil! Doar mufa trebuie sa se potriveasca in rest este un simplu cablu de curent. Nu are cine stie ce sofisticarii. Doar 3 fire: doua pentru curent si unul pentru impantare. Nu te lua dupa StruțulSuprem! Cred ca are probleme cu "computerul" central!

| Kevinn2000 explică (pentru Salontanul):

Mulțumesc mult pentru răspuns.
Credeam că sunt făcute cablurile fix de pe tipul de monitor... Am crezut că intră în monitor, dar nu funcționează.
Oricum aveam un cablu în casă de care nu știam.
După ce am pus întrebarea asta, m-am apucat să fac curat în cameră și am dat de el întâmplător. Aveam 2 se pare pentru că am mai avut unul, dar era rupt și l-am aruncat.
Am reaprins PC-ul din 2005-2006 după cam 2-3 ani de când nu l-am mai folosit și merge, doar că nu-mi merge internetul, apare un semn al exclamării cu galben...
Ar fi bine să-l fac să meargă, merge destul de bine, chiar dacă se aude tare

| Salontanul a răspuns (pentru Kevinn2000):

Semnul acela galben poate indica faptul ca n-ai driverul corespunzator sau nu sunt facute setarile. Ce Windows ai si internet? E bine sa te uiti in Control Panel/System/Device manager sa vezi daca este totul in regula. Daca iti apare si acolo ceva cu galben de genul: http://bit.ly/2Pm6AAf, trebuie sa instalezi device-ul. Pentru ca nu ai internet si "poate" nu gasesti CD-ul de instalare, ia cu un stick (de la un prieten) acest program: http://bit.ly/2vbOfg5

| Kevinn2000 explică (pentru Salontanul):

Deci aveam o piesă stricată și acum aproximativ un an, am chemat pe cineva să-l facă, a schimbat și windows-ul din XP parcă sau din Windows 7 în Windows 10.
A zis să arunc acel cablu că e puțin rupt, să nu risc. L-am aruncat și a zis că îmi aduce el altul, iar el a uitat să-mi aducă, eu nu i-am mai zis că na...
Am laptop, merge cam greu, PC ul merge mai bine, de aia voiam cablul.
Iar internetul îl am de la UPC dacă la asta te refereai.
Atunci când mi-a instalat Windows-ul mergea netul. Acum că l-am reaprins după 1 an, nu mai mergehappy
Mai sus am zis că nu l-am mai aprins de 2-3 ani, dar mă refeream că de atunci nu l-am mai folosit.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ar trebui sa mearga fara probleme, dar de ce 5 metri?

| Kevinn2000 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pentru că am uitat că am prelungitor și în gândul meu ar fi trebuit să bag în priza de pe celălalt perete, unde nu se află biroul și PC-ul, iar 1, 5 m nu erau suficienți.

| StruțulSuprem a răspuns:

Nu, nu este din păcate