| Cucuriguuu a întrebat:

Vreau sa reinstalez.un windows insa doresc sa nu pierd fisierele (stiu ca se poate, in sensul ca windowsul e in C si pierd doar fisierele de aici) insa nu stiu cum trebuie sa dau sa reinstalez windowsul partial nu complet. Poate stie cineva cum si ma poate ajuta.Multumesc anticipat. Funda si vot.

Răspuns Câştigător
| ToNe_Graffer_Mc_1995 a răspuns:

Muti fisierele in d si cand dai la format dai quick adica numai in c curata daca dai full curata tot si la reinstalare pui ca drive pentru windows C

6 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Nu-l poti instala partial,doar repararea sistemului: start run, scrii cmd\clic dreapta pe el\run as administrator\in fereastra cmd scrie sfc/scannow, enter, dupa reparare restartezi.
Il reinstalezi fara a formata, vei avea un folder Windows.old in care vei regasi tot ce-a fost...sigur asta este aiurea si se procedeaza astfel doar daca nu ai driverii necesari pe un CD, dar si in acest caz faci backup.

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Cel mai bine iti salvezi toate fisierele pe un hard disk extern sau le arzi pe un dvd. Se recomanda formatarea tuturor partitiilor la reinstalarea windowsului dorit.

| SimpluAndrei a răspuns:

Cum a zis si el le salvezi pe ceva sa fii 100% sigur ca le vei avea asta daca nu iti instalezi win8 ala iti sterge tot

| Byana a răspuns:

Poti muta fisierele din C in D sau ce alta partitie mai ai,iar in timpul instalarii,cand iti apar partitiile, cand stergi, stergi doar C, pe celelalte le lasi neatinse, asa vei avea si windows-ul reinstalat si vei avea si fisierele nesterse.

| TheLegend1997 a răspuns:

Daca pierzi ceva important se poate recupera trebuie sa te duci la cineva care se pricepe. asa acum.
http://forum.softpedia.com/topic/107885-cum-se-reinstaleaza-windows-xp/
http://windows.microsoft.com/......-windows-7
http://windows.microsoft.com/......ng-windows
sper ca te-am ajutat cu ceva :D

| ToNe_Graffer_Mc_1995 a răspuns:

Muti fisierele in d si la reinstalare dai pe quick format si la drive pentru windows alegi C