| AureStar98 a întrebat:

Am o problema cu widowsul.Am windows 7. Daca il reinstalez nu risc sa imi pierd fisierele care la am acum? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Zatharra a răspuns:

Reinstalând-ul se şterege tot din calculator.Peace!

| AureStar98 explică (pentru Zatharra):

Na atunci nu stii cum sa nu imi mai fie toate comenzile rapide sub forma de notepad?laughing am facut o prsotie si acum daca toate comenzile rapide se deschid cu notepad si daca vreau sa creez una noua tot cu notepad se deschide

| Zatharra a răspuns (pentru AureStar98):

Nu mă pricep chiar aşa de bine.Îmi pare rău...

11 răspunsuri:
| NoOne18 a răspuns:

Reinstalând-ul se şterege tot din calculator.

| AllmaGirl a răspuns:

Risti, dar daca esti atent(a) la detalii nu. Sa iti explic ceva: Atunci cand iti pui un windows ai Local Disk C si D (de cele mai multe ori) sau doar C la anumite windowsuri. In cazul in care ai 2, mereu unul e gol si in unul ai niste foldere, in unul fiind diverele. Acele drivere trebuiesc salvate, daca nu trebuie sa stai sa vezi la un alt calculator pe siteul firmei care ti-a facut calculatorul/laptopul sa vezi riverele pentru modelul calculatorului tau si sa vezi cum le transferi dupa....si sunt sute e modele, te doare mintea daca o patesti, eu personal am patit-o accidental. Acele drivere nu se salveaza automat, tu le salvezi si odata cu ele poti salva si datele si fisierele dorite. Alege un disk si pune acolo driverele si fisierele pe care le vrei apoi salvate apoi incepe sa instalezi. La un moment dat, te va intreba daca vrei sa salvezi ceva, si alegi local disk c sau d, pe care l-ai ales. Dar daca nu esti atent poti uita de asta si nu e de bine. Daca angajezi pe cineva sa iti reinstaleze, salveaza tu ce ai de salvat intr-un disk si cand ii dai calculatorul/laptopul spune-i sa salveze C-ul sau D-ul sau ce ai ales si mentioneaza ca acolo ai si driverele.

| Steven100 a răspuns:

Am avut si eu o problema asemanatoare.Nu reinstala Windowsul-doar creeaza alt user nou.

| AureStar98 explică (pentru Steven100):

Da nu vreau alt user nou pentru ca am prea multe lucruri pe useru asta

| Steven100 a răspuns (pentru AureStar98):

Le muti sau le faci partaj public

| AureStar98 explică (pentru Steven100):

Poti sa imi spui si cum fac asta?

| Steven100 a răspuns (pentru AureStar98):

Intri in folderul Users din discul C(sau D) si muti fisierele din folderul userului tau in folderul Public

| AureStar98 explică (pentru Steven100):

Merci mult

| AureStar98 explică (pentru Steven100):

Frateee tee o meeeerssssss
merci de o mie de ori