| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Vreau sa stiu daca imi va rula FIFA 15 pe urmatorul sistem:

Procesor: Intel Pentium G2130 3.20 GHz

Placa Video: NVIDIA Gainward GeForce® GT 630 2048MB

RAM: 6 GB, dintre care 4 GB sunt HyperX Fury ( http://www.emag.ro/......D0HP1BBBM/ si http://www.kingston.com/en/hyperx/memory/fury )

OS: Windows 7 Ultimate 64-bit SP1

Monitor: Acer AL1916

Cerintele de sistem pentru FIFA 15:

Cerinte minime de sistem:

CPU: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2. 4Ghz
RAM: 4 GB
Graphics: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650
Sistem de Operare: Windows V/7/8/8.1 -64-bit
15 GB spatiu pe disk

Cerinte de sistem recomandate:

CPU: Intel i5-2550K @ 3. 4Ghz
RAM: 8 GB
Graphics: ATI Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 460
Sistem de Operare: Windows V/7/8/8.1 -64-bit
15 GB spatiu pe disk

Vreau sa stiu daca imi va rula macar la urmatoarele setari grafice:

Rezulotie: 1280x720

Rendering Quality: High (din cate am vazut, la game settings exista doar detalii low si detalii High)

MSAAOptions: Off

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Va rula dar mai lentuț(oricum va plac chestiile proste deci asta nu e o problemă), deși sistemul tău e complet dezechilibrat hardware. Poți avea 6 Gb ram, că sistemul tău e single channel.
Succes

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru DeyCj):

Cum adica "mai lentuț"? Adica va avea lag? Va rula conform cerintelor de mai sus fara lag? Dar acei 4 GB RAM HyperX Fury nu ma ajuta cu nimic? Din cate am citit sunt specializati in gaming. Nu ma ajuta in gaming acel radiator? http://www.kingston.com/en/hyperx/memory/fury

| DeyCj a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Rami specializați în gaming....Fi realist! Îs doar prostii comerciale.
Jocul va rula ok, dacă și numai dacă deții jocul original, NU cel furat.Succes

| skinhead99 a răspuns:

Iti ruleaza.