| Daniel_2149 a întrebat:

vreau sa stiu daca pe procesoru asta, Phenom II X2 555, merge gta IV, sau daca il are cineva si cat de bine ii merge jocu ala, o zi vesela si aveti grija de voi.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai procesorul nu e prea important in jc. Importanta este placa video. Apropo, inceara sa deblochezi procesorul, poate reusesti.

| Narcis2007 a răspuns:

Ar trebui sa iti mearga fara probleme jocul

| MarkTremonti a răspuns:

@srsdani Procesorul are un rol foarte important intr-un joc. Conteaza ce procesor ai fiindca nu vrei sa te trezesti, dau un exemplu, la GTA IV ca iti sacadeaza sau agata jocul din 3 in 3 secunde sau pur si simplu sa inghete jocul. Placa video are un alt rol...ea iti asigura FPS-urile nu si procesele de lucru. Jocul ala a fost programat intr-un anumit fel, iar toate datele trebuie procesate cat mai rapid. Asa faceau astia calculatoarele fara procesor si te jucai numai cu placa video in PC big grin. Lasand gluma la o parte, Daniel, trebuie sa ai grija si ce procesor iti alegi. Tot cam la aceeasi categorie de pret este si Athlon II X4 630 care manevreaza un pic mai bine procesele si poate fi overclock-at mult mai usor.

| andrymyrytz a răspuns:

O sa iti mearga jocul foarte bine cu un procesor ca ala dar mai conteaza si placa video care o ai?

| Overflame a răspuns:

Da, iti merge destul foarte bine, nu iti face griji, daca ai macar 2, 5gb la ram iti merge perfectwinking
rog fundita big grin

| Boby_8950 a răspuns:

Ar trebui sa mearga din cate stiu eu thinking am un athlon 64 x2 de 2.1, 3 gb ram ddr2 si o placa ati 1gb pe 128 bit si nu am treaba happy