| AmtoNsk0I9 a întrebat:

Salut,

Vreau sa stiu daca pot conecta un laptop la o unitate de pc, adica sa folosesc leptopul ca pe monitor, leptopul e din 2019. Daca mai aveti intrebari puneti-le o sa raspund.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Decat daca hdmi-ul la laptop e facut pentru "input". De obicei are doar "output". Cel mai probabil nu (dar nu e imposibil). Poti incerca, n-ai nimic de pierdut.

| AmtoNsk0I9 explică (pentru CM7YRE):

Mersi am incercat si a mers, leptopul avea o gaura speciala pentru HDMI.

| CM7YRE a răspuns (pentru AmtoNsk0I9):

Bine ca a mers. Cu placere!

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Pe scurt: nu.

Alternativa: faci remote desktop de pe laptop pe desktop.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Nu am auzit niciodata de treaba asta... hardware
adica nu am vaut niciodata un laptop cu input video vga/hdmi/dvi, si am vazut ceva laptop-uri la viata mea, asa ca, daca exista sunt extrem de rare, pur si simplu toate sunt pe invers la ce vrei tu (poti connecta laptop-ul la un monitor extern, tastatura, mouse, etc.)

totusi, cred ca iti permiti un monitor:
https://www.interlink.ro/monitoare-lcd-tft-17-second-hand-s324
95lei, 17" e mai mare decat un laptop care de obicei e de 15"
in plus, cu toate ca sunt SH, totusi aia e firma, NU olx, asa ca iti dau garantie 6luni cu tot pretul ala foarte mic