| Miciuha a întrebat:

Salut

Vreau sa va intreb care este cea mai buna placa video pentru aceste componente.(Deoarece vreau sa o inlocuiesc pe cea veche) Nu conteaza pretul, principalul e sa mearga la setarile maxime pe componentele mele.

Componente:

Procesor:AMD athlon(tm) II x4 630 processor 2.80 GHz

cooler procesor :TITAN

memoria ram:4 gb ( 1600mhz) (daca o sa ramina bani mai procur inca 4 gb)

sursa:430 W (daca o sa ramina bani pot sa cumpar una de 500-600 w)

placa de baza:gygabyte ga-78lmt-52

placa video veche :nVIDIA geforce gt 220 1gb ddr3 128 bit

+ 2 coolere suplimentare

Funda + VOt!

Răspuns Câştigător
| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

UN GTX 480 (doar second hand mai găseşti) sau un GTX 660 asta doar daca îţi schimbi sursa.

1 răspuns:
| Blackmetalhead a răspuns:

NVIDIA geforce gt 840