| Miciuha a întrebat:

Salut
Vreau sa va intreb care este cea mai buna placa video pentru aceste componente.(Deoarece vreau sa o inlocuiesc pe cea veche) Nu conteaza pretul, principalul e sa mearga la setarile maxime pe componentele mele.

Componente:

Procesor:AMD athlon(tm) II x4 630 processor 2.80 GHz

cooler procesor :TITAN

memoria ram:4 gb ( 1600mhz)

sursa:430 W

placa de baza:gygabyte ga-78lmt-52

placa video veche :nVIDIA geforce gt 220 1gb ddr3 128 bit

+ 2 coolere suplimentare

Funda + VOt!

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pentru sistemul tau un r7 250 este arhisuficient. Nu are rost sa iti recomand o placa mai performanta la ce procesor ai si cata memorie ram are pc-ul.
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| Miciuha explică (pentru Jipa95):

Da eu doresc sa mai adaug 4 gb de ram si o sursa mai puternica.

| Miciuha explică:

Mai are cineva alte propuneri?