| RedStyle950 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca stiti cumva din intamplare un monitor care poate fi folosit si pe post de televizorz.Astept link-uri sau nume.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Sigur ca sunt solutii.
Cea mai ieftina e sa iei un TV Tuner, e o componenta care'ti permite sa infigi antena TV in PC si sa receptionezi. Sut interne sau externe, unele au si telcomanda, nu trebuie' sa schimbi nimic.
Monitoarele TV sunt cam aceeasi smecherie, au intrare AV si tunerul inclus in tv/monitor, in loc sa fie componenta a PC.
Iti recomand Samsung, mi se par cele mai reusite, se invart undeva in jur de 1000 lei, plus/minus functie de diagonala.
Daca'mi dai un buget sau o diagonala iti pot sugera niste modele.
Bafta

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Așa simplu nu este, dar dacă ai un Tv tunner se poate folosi oreice monitor.Tv tuner-ul este cel ce recepționaează canalele tv iar monitorul le transpune în imagine.Succes