| Udrea_Ionut_1990_v68Z a întrebat:

Salut, vreau si eu sa fac o comanda de pe Emag, si as vrea sa imi vina coletul prin posta nu prin curier, cum fac.Ar fi ceva diferenta, la plata, ca la curier ar trebui sa platesc 12 lei, prin posta este tot la fel?

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Cât costă produsul comandat? Dacă e peste 90 de lei nu plăteşti nimic nici prin curier, stai liniştit.

| LaLaura a răspuns:

Buna.
La eMAG dupa cum stiu nu are cum sa iti trimita prin posta, ci doar prin curier. Ei nu fac trimitere prin posta.
Posta romana ia o taxa de 8, 5 lei parca, iar curierul in jur de 20 de lei.
Dar daca ai peste 90 de lei, la eMAG transportul prin curier e gratis.

suntserios
| suntserios a răspuns:

EMAG nu lucreaza cu posta, exclusiv cu curierii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu prin posta platesti mai putin dar ajunge mai tarziu, in jur de 4-5 zile de la data comenzii.