| PoweredLights a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum pot schimba adresa de mail din @yahoo.com in ce vreau eu de exemplu vreau so transform din rororor@yahoo.com in rororor@cristisite.com.Cum as putea face asta? Exista un program pentru asa ceva?
FUNDA PENTRU CEL MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

E doar o idee sau ai auzit ca se poate ori ca altii au reusit? Dupa cum ai observat, @yahoo.com, @gmail.com, @acasa.ro fac referire la companiile care le detin si care au o baza de date si se comporta ca un server. Pentru ca tu sa construiesti adrese de mail cu @cristisite, trebuie sa ai/sa cumperi un domeniu pe net, sa-ti construiesti un site, iar prin acel site sa dezvolti baza de date si sa poti crea adrese de mail (ca server). Dupa cum stii, o adresa de mail nu se poate face automat (exceptie yahoo messenger), daca nu intri pe un site sa te inscrii. Informatiile pe care noi le completam pe site formeaza baza de date care este stocata pe un server (pe un calculator). Eu nu sunt specialist IT si nu pot intra in detalii sau sa-ti prezint etapele construirii unei adrese mail de forma propusa de tine. Tot ce pot spune e ca aceste operatiuni nu sunt deloc usoare si necesita multe cunostinte in domeniu. Cineva avizat ma poate corecta (si lamuri in acelasi timp) si iti poate explica, mai pe intelesul tau, aceste proceduri.

2 răspunsuri:
| XxRoyalxX a răspuns:

Nu poti schimba. poti doar @ yahoo.com doar in ymail. Sorry!