| x2gk9r a întrebat:

Salut… Vreau un ajutor.
Folosesc de un an un chromecast 3 si mergea foarte bine doar ca nu l-am mai folosit ca uitasem de el si l-am conectat la un starlight 125 cm si daca incerc sa pun rezolutia la video pe yt la 1080 p se intrerupe intruna dar pe 720 p nu…
Ajutor!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate că teveul e unul obosit, hd?

| SuNaM a răspuns:

Pai este foarte probabil ca rezolutia pe care televizorul o are sa nu suporte rezolutia chromecastului. Foarte probabil ca Chromecastul sa fie Full HD si televizorul doar HD. Ca solutie ori te uiti pe 720 HD, ori iti iei alt televizor...

| x2gk9r explică (pentru SuNaM):

Dar de ce la hdmi sus arata 1080p 60HZ daca nu era 1080p nu mergea la tv chromecastu-l nu?