| madyscumpik a întrebat:

Ziceti-mi si mie va rog care e diferenta dintre un netbook si un laptop?

2 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Notebook-ul e un fel de laptop "in miniatura". adica este mai mic, mai usor si mai subtire. Deci, este mult mai usor de transportat. Totusi, un notebook nu va avea aceleasi performante ca un laptop iar memoria interna este mai mica. Un notebook nu v-a suporta jocuri la fel de bine ca un laptop. Este incomod sa vezi filme pe un notebook sau sa citesti e-books deoarece are diagonala monitorului mica. Totusi, este micut si usor asa ca il poti baga fara probleme intr-o geanta de umar, n-ai nevoie de o geanta speciala pentru el. Daca vrei un gadget d-asta si nu stii ce sa alegi intre laptop si notebook, gandeste-te in primul rand pentru ce il vei folosi. succes.

| madyscumpik explică:

Nu mai conteaza, am aflat.