| albastru777 a întrebat:

Salut, ziceti-mi va rog, ce amplifictoare de muzica sunt mai bune, ca sunet, si calitativ, de la Marantz sau de la yamaha?
sa se incadreze pana in 1000 ron

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde si de destinatia de folosire, dar si de "urechea muzicala" ale celor care asculta...

1000 RON = 220 euro.
La un asemenea pret nu prea gasesti amplificatoare de muzica bune, nici de mana a 2-a.
Iar la un amplificator si audiie de calitate ai nevoie si de boxe de calitate, care pot costa si mai mult.

| albastru777 explică (pentru Bula):

Ma intereseaza pentru acasa

| Bula a răspuns (pentru albastru777):

Pentru auditie in camera, iti recomand sistemul de sonorizare Akai SS030A-5518, care se gaseste si in "Magazinul TPU". Am auzit functionand acest sistem la un meloman exigent la calitate si am fost multumit de el.
Acest sistem se poate comanda si online:
http://altex.ro/boxe-akai-ss030a-5518-5-1-70w-negru
sau prin magazine, unde se pot si incerca.

| albastru777 explică:

Am 4 boxe, fiecare de 100 w de la Elac, ma intereseaza un amplificator de 100 w bun

| IonutYac a răspuns:

Ti.as sugera pioneer