| DelaAlaZ a întrebat:

Salutare!

Am achizitionat in data de 29.04.201 un TV SAMSUNG seria 32K5502.
Ieri am observat ca pe fond negru, la trecerea de la un canal la altul, sunt prezente in partea stanga a panelului (sus si jos si parca un pic central...) niste pete albe. Am inteles ca e vorba de efectul (sau defectul?) de BLEEDING.

Inca nu am facut testul pe tv si nunici poze la defect... Dar cam asa se prezinta.
Pe imaginea normala colorata nu se sesizeaza, dar ma gandesc sa nu se accentueze in timp. TV -ul nu a fost folosit nici macar 2 ore.
Ce ar trebui sa fac?
Sa il dau la reparat? Sa incerc sa il schimb? Dar oare il schimba reprezentanta doar pentru acest defect?
Va rog sa ma ajutati cu un sfat!

Multumesc!

1 răspuns:
| DavidoffUser a răspuns:

Data e 29.04.201, presupun ca 2017. Am si eu Samsung, dar monitor de pc si am si eu putin bleeding pe toata partea de jos, dar alui meu i se dusese garantia.
Da-l inapoi si ia-ti altul, doar n-o sa stai cu el asa, tu ai dat banii pentru un tv functional si de calitate, nu pentru 101 dalmatieni.
Si s-o spun pe-a dreapta, ele nu ies asa din fabrica, sunt testate etc, dar pana ajung de acolo in Europa, trec prin nu stiu cate maini si le scapa cineva sau le arunca nu stiu cum si le distruge integritatea.