| Xemnas a întrebat:

Am alta intrebarebig grine Craciun(sau in preajma lui)doresc sa achizitionez o consola de jocuri, dar nu stiu ce sa aleg intre PS3 sau Xbox360.Am intrat pe forumuri, dar mai tare am fost bagat in ceata.Ma puteti ajuta sa ma decid?
P. S.:Se pot moda? Daca da, care e riscul?(adica, mai am voie la net, se strica consola...)

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

La xbox daca o modezi nu mai poti juca online, la ps3 poti juca online iar acum sa intram in amanunte. Xbox 360 facea competenta cu PS3 pentru ca avea o mica diferenta de grafic, se vedea luciul mai realizat si acum au aparut jocurile gen Battlefield 3 cu motorul grafic GLACIER 2: uite aici o demonstratie cu Hitman Absolution jocul care imi place mie si iese anul viitor pe piata foloseste acel motor grafic: http://www.youtube.com/watch?v=j9zP87WDmzk asa ca nu mai au de ce sa se planga cei de la ps3 ca nu au grafice bune deoarece vor fi in masura cu xbox 360.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=FwvxTcicU2M&feature=related asta e clipul complet, ala dureaza 10 secunde care l-am pus inainte.

| MyFavoriteAvatar a răspuns:

PlayStation este o consolă de jocuri ' pe 32 biți, lansată de Sony în Japonia în anul 1994. A fost prima consolă de jocuri al lui Sony, și s-a dovedit un succes extraordinar, cu peste 100.000.000 de console distribuite. Chiar dacă sistemul a fost urmat de PlayStation 2 în 2000, producția a continuat pană 2006, atunci când a apărut PlayStation 3. Xbox este o consolă de jocuri pe 128 biți, lansată de Microsoft în 2001 în SUA, iar în 2002 în Europa și Japonia, ea aparține generației 6. A fost prima consolă de jocuri a Microsoft, și când a sosit a fost cea mai puternică consolă pe piață. Xbox nu a reușit să depășească liderul de piață, PlayStation 2, însă a vândut mai mult decât GameCube, cu 24.000.000 de console vândute. Consola a avut integrat serviciul Xbox Live, care a lǎsat jucătorul să-și probeze abilitățile jucând online. În 2005, Xbox a fost urmat de Xbox 360.PS3 PT ADULTI, XBOX PT COPII

| ElizzaTPU a răspuns:

Prietenul meu are ps3, si-a cumparat-o anul trecut si e super!

| DJ97 a răspuns:

Le am pe ambele si Xboxul e clar mai bunwinking, ia-ti Xboxwinking

| semi561 a răspuns:

Xbox360 am si eu si e cool