| AtitieneAurel a întrebat:

Salutare. Am întâmpinat o problema la un laptop Asus x555l. Am hard discul HDD și am vrut sa-i pun ssd. Lam schimbat și când am vrut sa înstalez windous la partiție îmi arata 0. Bios-ul îl vede dar partiția este zero ce ar putea fi. Nu merge nici formatat

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Scoate-l si formateaza-l printr-un port USB folosind un cablu sau un Rack pentru SSD! Daca nu ai, imprumuta de la cineva...

| NLS a răspuns:

Acel SSD e nou, sau a mai fost folosit?
A avut vreo distributie de Linux instalata pe el?
In acest caz, trebuie formatat in NTFS, folosind un program specific (Paragon Partition Master) sau un Kit Live de Linux.
Sau chiar Hiren's Boot.

Iti arata Spatiu Nealocat cu capacitate 0, sau partitie cu marime 0?